Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna MP3 a MP4 přehrávače

Jak vybírat MP3 přehrávač?

MP3 přehrávač je přístroj, který umožňuje nejen přehrávat hudbu ve formátech mp3, ale dokáže přehrát i  video a fotografie. Dále také umožní poslouchat rádio a nahrávat zvuk pomocí diktafonu. Existuje mnoho druhů MP3 přehrávačů, a proto je třeba při výběru zvážit některá fakta.

Při výběru toho správného MP3 přehrávače je dobré si odpovědět na dvě základní otázky.

  • Kdy a k jakému účelu ho budu používat?
  • Kolik do něj chci investovat?

Odpovědi na tyto základní otázky vám napoví, jakým směrem se při výběru přehrávače vydat. Existuje nepřeberné množství  přehrávačů. Malé, velké, s rádiem či bez něj, s podporou videosouborů atd. Dále existují přehrávače s vestavěnou flash pamětí nebo i s HDD (harddiskem). Co si tedy vybrat? Nezoufejte, tento článek vám poradí.

MP3 přehrávač - nejlepší přítel člověka

Pro mnoho lidí je MP3 přehrávač jako přítel. Používají ho denně a při mnoha činnostech. Z toho důvodu je třeba zvážit, kdy budeme přehrávač používat. Podle  odpovědí by se užití MP3 přehrávačů dalo rozdělit do tří skupin.

  • Při odpočinku
  • Na cestách
  • Při sportu

Do každé skupiny bychom mohli zařadit jiné MP3 přehrávače. Rozhodně při odpočinku využijete široké podpory různých formátů, velkého displeje a z toho plynoucí i větší rozměry přistroje.

Při cestách do práce nebo do školy také využijete multiformátovost  přístroje, ale už je lepší si vybírat z menších rozměrů. Kdo by se tahal s těžkými přístroji na krku nebo v kapse.

Nakonec při sportu nevyužijete možnost přehrávání videa ani prohlížení fotografií a nejlepší volbou budou rozměrově menší přístroje z kvalitních a odolných materiálů (to jako prevence proti pádu či nárazu).

Typ napájení

MP3 přehrávače pracují na elektrickou energii. A to za pomoci baterie nebo akumulátoru. Jedinou velkou výhodou baterie je možnost výměny za novou, když se vám vybije. Akumulátor má zase delší životnost a je výkonnější. 

Display a jiné vychytávky

V dnešní době jsou nejpoužívanějšími displeji OLED displeje a LCD panely. OLED displeje nejsou moc moderní, ale pokud nechcete sledovat video nebo fotografie, je zbytečné vybíjet přístroj LCD panely. Pokud však chcete využívat nejmodernější funkce přehrávačů, vřele LCD panely doporučuji.

Neměli byste ani zapomínat zjistit si, co vůbec dokáže váš přehrávač zobrazit na displeji.

Výbava

Slušný MP3 přehrávač by měl mít i zajímavou výbavu. Pokud vybíráte přehrávač s bateriemi, neměly by v balení chybět. Dále by bylo dobré, kdyby příslušenství přehrávače obsahovalo CD s ovladači na počítač, sluchátka, nabíječku a rozhodně by neměla chybět příručka uživatele.

Sportovní přehrávače by neměly postrádat taštičku na přehrávač nebo alespoň šňůrku na krk.

Závěr

MP3 přehrávač je velice dobrým společníkem v době odpočinku, sportu nebo cestování. Jeho výběr byste neměli podcenit a rozhodně nezapomeňte zvážit různé faktory, jako jsou způsob používání, funkce, velikost paměti, výbava.

Nejde jednoznačně říct, který přehrávač je nejlepší, protože každému člověku vyhovuje jiný. Pokud však před výběrem zvážíte všechna pro a proti, rozhodně si vyberete ten pravý přístroj.

Autor: Jakub Kaleta, eMag.cz

Porovnat mp3 a mp4 přehrávače